Pohár nebo medaile?

18. července 2014 v 14:58
Asi každý z nás se jako dítě či dorostenec učáastníl nějakých soutěží či sporotvních aktivit, potažmo turnajů, ve který šlo v prvé řadě o to vyhrát. jaké však bylo zjištění, když jste se například umístili na třetím místě a nedostali jste žádné ocenění - nic, co by vám váš výkon připomínalo. Motivace tím byla ta tam a přihlašení se do dalších bojů již nebylo tak plné elánu, jako poprvé. To je důvodem, proč by nejen z důvodu motivace, ale i vzpomínky na konrkétní turnaj či soutěž, měli nejlepší účastníci získat kromě diplomu i třeba medaili nebo pohár.
Levný pohár jak Brno

Argumentem mohla být vysoká cena

Chápu sice, že nízkorozpočtové akce klubů, sdružení či zájmových organizací počítají každou korunu. Domnívám se však, že nakoupení pár pohárů či medailí již dnes rozhodně není žádná nedosažitelná položka ve výdajích, kterou by si žádní pořadatelé nemohli dovolit. Nehledě na to, že za své startovné očekávám v případě úspěchu adekvátní odměnu. Není přeci nic horšího, než zaplacení startovného, u kterého ani nevíte, proč jej vlastně platíte.

Ceny poháru se sice různí, ale když se podíváte na nějrůznější stránky firem (např. Poháry Levně.cz), které se výrobou a prodeje pohárů a dalších trofejí zabývají, zjistíte, že velice slušný pohár pořídíte už od nějakých 100 Kč. Moc nebo málo za to, že někomu kromě zážitku darujete i pěknou vzpomínku a namotivujete ho k účasti a ve finále i výkonu.
Vždy je přeci lepší když se hraje o "něco" hmatatelného.

A co medaile?

mají-li však organizátoři k dispozci o trochu více peněz, není nic jednoduššího, než kromě poháru za první místo udělit i medaile, které pak známější osobnosti věší na hruď všem, jež se umístili na "bedně".

Podívám-li se například na web http://www.aaa-pohary.cz/medaile/ uvidím, že taková placka se dá bez problému koupit za 50 Kč.
Medaile MD06

A to mě přivádí k myšlence, proč udílení pohárů nebo medailí není standardem u soutěží a turnajů prod ěti (ano myslím i třeba sportovní dětské tábory) a o dospěláckých či firemních sporotvních aktivitách nemluvě.

Jakou máte zkušenost vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama