Září 2014

Nové hasičské prapory a jejich žehnání

1. září 2014 v 13:38
Snad v každé větší obci narazíte na sbor dobrovolných hasičů, který často, společně s fotbalovým klubem tvoří jedinou možnost pohybu a spolkového života pro děti a mládež. proto si myslím, že byse měl podporovat nejen organizovaný sport (fotbal atp.), ale také aktivity dobrovolných hasičů.

Identita a práce pod vlajkou

Každý takový SDH by dle mého názoru měl mít vlastní hasičský prapor - i když jsem se sám přesvědčil, že nejde o vůbec levnou záležitost. Domnívám se však, že jde o dobrou investici, jelikož pak mládež i vedoucí "pracují" pod vlajkou, která představuje jejich identitu a kterou se odlišují od okolí.

Podle mne je důležité, seznámit se s historií obce, znát své kořeny a ty poté promítnout do návrhu hasičského praporu, který pak reprezentuje nejen hasiče, ale také celou obec.

Vlastní zkušenost s výrobou vlajek

Výroba vlajek je relativně náročný proces, při kterém se jedná s odbornou firmou a která s tvorbou praporu pomáhá. My si vybrali Alerion.cz, kteří jsou mezi hasiči velmi známí a většina hasičů si nechává prapory dělat právě u nich - nechtěli jsme riskovat.

Nejprve schůzky, poté návrhy a pak proces tvorby praporu. A výsledek? Posuďte sami níže.

Každoročně máme slávu, kdy vlajku slavíme. Stala se pro nás naším symbolem - navždy.